България, Варна, Национална лига Футзал България, Национална лига Футзал Зона Варна

Мания напипа правилния ритъм след втора победа в лигата

29 ноември 2017 | Няма коментари | Сподели |

Очаквания с голям интерес сблъсък от 5-тия кръг на градската лига по футзал във Варна, между отборите на Черно море – Мания и Гранд Про, бе спечелен от тима воден от Пламен Стойков с резултат 4:2.

За „маниаците“ мачът отново не тръгна добре както се случва в повечето техни двубои и противникът поведе в резултата след гол от спорно отсъдена дузпа, реализирана от Христо Димитров. Все пак Пламен Василев успя да изравни след добре изпълнен пряк свободен удар,а два гола на Петър Радев доведоха до пълен обрат в полза на оранжево-черните. Голмайсторът на Гранд Про, Ивайло Станчев, върна едно попадение преди почивката за 2:3.
За съжаление началото на втора част бе помрачено от грозни сцени, при които играещия треньор на „професионалистите“, Димитър Пантев, бе изгонен за умишлен удар без топка срещу противников играч при спряна игра. Действието му бе породено от грубо влизане в краката на играч в зелено. От численото си предимство Мания се възползва най-добре като отбеляза още един гол дело на Драгомир Младенов. До края на мача имаше малко искри, повече борба и доста положения за гол пред двете врати, но до промяна на резултата така и не се стигна.
Победата за състава на Пламен Стойков бе втора за сезона и помогна отбора да се изкачи до четвъртото място във временното класиране. В следващият си двубой другата седмица Черно море – Мания ще играе срещу ФК БабаМарта, като срещата ще бъде с променен час – 20:30. Гранд Про пък ще играят мача си от последния 10-ти кръг срещу Локомотив във сряда (6.12) също от 20:30.