България, Варна, Национална лига Футзал България, Национална лига Футзал Зона Варна

Варна сити победи отново МАГ и ще „зимува“ на върха

29 ноември 2017 | Няма коментари | Сподели |

Дербито от 8-мия кръг на Градската лига по футзал във Варна, играно късно снощи между съставите на МАГ и Варна сити завърши при резултат 2:5.

Срещата бе изключително оспорвана и интересна за наблюдаване. Първи в резултата поведоха „гражданите“ след индивидуална грешка в защитата на противника, от която се възползва Станислав Джамбазов. Малко по-късно в двубоя Никола Василев възстанови равенството след хубав изстрел в далечния ъгъл. Двата отбора се оттеглиха на почивка при 1:1.
С началото на втората част отново Василев бе точен за да даде преднина на тима си в мача. Авансът на „маговете“ не се задържа дълго и след автогол на капитана, Димитър Цветанов резултат бе изравнен до 2:2. В 27-мата минута на срещата Георги Карагеоргиев направи обрата пълен за своя състав. След него се разписаха още Тодор Тошев и дежурния голмайстор на тима Даниел Димов.

С тази си победа Варна сити си гарантира първото място на полусезона, във варненската градска лига по футзал, два кръга преди края й. Следващият мач за отбора на Бойко Косев срещу Гранд Про, ще бъде отложен, поради ангажименти на играчите с националния ни отбор и по всяка вероятност ще се изиграе на 19-ти или 20-ти този месец. Преди това те ще срещнат и Черно море – Мания на 13-ти декември.
Отборът на Свилен Иванов, МАГ Варна, също отлага мача си от идната седмица срещу Локомотив, като датата за изиграване ще бъде отново 19-ти или 20-ти. Следващият мач за тима ще бъде на 12.12 срещу ФК БабаМарта.