България, Национален отбор

Победа за националите ни във втория мач с Кипър

08 декември 2017 | Няма коментари | Сподели |

Пред погледа на министъра на спорта, Красен Кралев, българският национален отбор победи с минималното 2:1 състава на Кипър във втората приятелска среща играна между двата отбора.
Двубоят се игра в новата зала на НСА и поднесе бърз и динамичен футзал на зрителите дошли да подкрепят „лъвовете“. Сред тях освен министър Кралев бяха и председателя на комисията по футзал Александър Александров, както и президентът на Аматьорската футболна лига Румен Вълков.
Въпреки натиска упражнен от отбора ни върху противника и множеството положения създадени, но пропуснати, Кипър успя да поведе в резултата след добра контраатака завършена с прецизен удар в десния ъгъл на вратата пазена от Исмет Хаджиев. След този неблагоприятен развой на срещата кипърците взеха превес и владееха по-дълго и често топката, като пропуснаха изгодни ситуации за удвояване на преднината си. Все пак страхотна комбинация по оста Петев – Димов, завърши с топовен изстрел от страна на втория и резултата беше изравнен. До края на полувремето пред националите се откриха още няколко възможности, но за съжаление до нов гол не се стигна и отборите се оттеглиха на почивка.

През второто полувреме напрежението между двата тима се покачи и това доведе до изпускане на нервите от страна на кипърски състезател, който бе изгонен няколко минути след подновяване на играта. От предимството „трикольорите“ се възползваха по най-добрия начин и реализираха попадение чрез Костич. В самия край на срещата много груб фаул отново от страна на Кипър доведе до нов червен картон за техен играч, с което и се сложи край на интригата в срещата. Така България победи островитяните с 2:1 в един много динамичен и напрегнат за наблюдаване двубой, в който новите треньори Стайков и Иванов опитаха множество ротации в състава с оглед да „напипат“ правилните хора и правилната тактика.

Състав на БЪЛГАРИЯ: Исмет Хаджиев (к), Александър Димитров, Владимир Бахъров, Христо Костов, Йосиф Шутев (Кристиян Братованов, Димитър Цветанов, Стамен Арсов, Даниел Димов, Георги Карагеоргиев, Йован Станкович, Марко Костич. Димитър Петев, Юли Дермански, Росен Дачев;

Видео от двата мача на националите може да гледате тук и тук.