България, Национална лига Футзал България

Черно море – Мания със загуба и победа през уикенда

12 февруари 2018 | Няма коментари | Сподели |

Съставът на Черно море – Мания допусна четвърта загуба от началото на Националната лига по футзал, срещу много по-опитния и силен отбор на УНСС.

Мачът се разви благоприятно за „студентите“, които реализираха гол още в самото му начало чрез Юли Дермански. Надмощието на УНСС бе осезаемо и материализирането му в голове не закъсня. Роберт Кендерян, Красен Вълков и отново Дермански бяха точни преди почивката. А „оранжево-черните“ успяха да върнат само две от попаденията чрез Цветомир Димитров и Пламен Василев.
През втората част Кендерян и Дермански добавиха по още два гола на сметката си, както и един на Вълков. Драгомир Демиров и Петър Радев също се разписаха за Мания и така се оформи крайното 4:9 за софиянци.

Неявяването на ЦСКА за срещите с Мания и Варна сити в морската столица, означаваше първи три точки в актива на „маниаците“ и изкачване до 7-мата позиция в класирането. „За нас бе важно да има мач и момчетата бяха готови за него. Тези три точки нас не ни „топлят“, тъй като нашите цели са съвсем различни от класиране. Много по-добре е среща да имаше, защото ЦСКА са преодолим отбор според мен и за самочувствието ни щеше да е добре да спечелим тези три точки, но с игра.“ – заяви треньорът на Мания, Пламен Стойков.
От БФС обявиха, че при още едно неявяване от страна на „армейците“ те ще бъдат изхвърлени от Националната лига Футзал.
През идния уикенд Черно море – Мания гостува на двата русенски представителя, а цялата програма може да видите тук.