България, Варна, Национална лига Футзал - зона Русе, Национална лига Футзал България, Национална лига Футзал Зона Варна, Русе

Черно море – Мания с три точки от два мача в Русе

19 февруари 2018 | Няма коментари | Сподели |

Съставът на Черно море – Мания постигна труден, но заслужен успех над добре представящия се отбор на ФК Русе до момента Националната футзал лига.

Отборът успя да се отърси от неприятната загуба в първия ден на гостуването си в крайдунавския град и със себераздаване и великолепна игра на вратаря Станислав Иванов постигна победа с 6:3 над русенци. И в двата тима имаше редица кадрови проблеми, като важни състезатели отсъстваха.
Мачът започна великолепно за Мания, когато Радев откри резултата след солова акция. Попадение на Трончев и автогол на вратаря на ФК Русе направи преднината на тима 0:3 и отборите се оттеглиха на почивка. След паузата „маниаците“ се възползваха от високата преса на домакините и отбелязаха нови два гола дело на Нишанян и Василев. Така при 0:5 русенци заиграха с „летящ вратар“, с което успяха да намалят преднината до четири. В края на мача, нови два гола на сметката на Русе върнаха интригата и на игрището стана „горещо“. Все пак страхотния в този мач страж на Черно море – Мания, Иванов, увенча добрата си игра с попадение и оформи крайното 3:6.

В предната среща от съботния ден Мания загуби злощастно от ФК Бъзън с 3:4 след като водеше минути преди края й с 3:2. Петър Радев се отчете с хеттрик в този мач, но това не бе достатъчно на отбора за да вземе нещо повече.

След изиграването на 7-ми и 8-ми кръг от Националната лига по футзал, отборът на Стойков заема 7-мата позиция в класирането с 2 победи и 5 загуби до момента.

Предстоят два варненски сблъсъка за Мания, през идната събота и неделя, като съперници ще бъдат ФК МАГ И ФК Локомотив.