България, Варна, Национална лига Футзал - зона Русе, Национална лига Футзал България, Национална лига Футзал Зона Варна, Русе

МАГ срази русенци и се доближи до 3-ката

25 март 2018 | Няма коментари | Сподели |

Победа със 7:2 срещу ФК Русе по-рано днес, и разгромен успех над ФК Бъзън от снощи с 14:1, осигуриха шест точки за отбора на МАГ в мачовете от 13-ти и 14-ти кръг на Националната лига Футзал.

Съставът на Свилен Иванов определено бе по-добрия и в двата двубоя  срещу русенските представители и заслужено се поздрави с две победи. Във вчерашният ден на терена в зала Владислав, разликата в класите и мотивацията на двата отбора беше огромна. Всичките петнадесет попадения в срещата бяха дело на играчите в „синьо-зелено“, като един от тях бе в собствената им врата. За разгромната победа срещу ФК Бъзън, Алексей Степанов отбеляза цели четири гола, Росенов се отчете с хеттрик, а два наниза Николай Ненков. По един път се разписаха Диян Георгиев, Христо Димитров, Павлин Кузов, Кирил Наумов и Владимир Магерски.

В днешния мач ФК Русе излезе с амбицията да препъне „маговете“ по пътя им към тройката, но така и не се стигна до изненада и варненци взеха своето с резултат 7:2. Мачът бе оспорван и двуостър, но концентрацията и хладнокръвието пред гола бяха ключовите компоненти, които наклониха везните в полза на МАГ. Три бързи гола на Кузов, Степанов и Ненков до 6-тата минута успокоиха домакините, които започнаха да разиграват още по-уверено топката. ФК Русе създаде доста добри положения за гол, но добри намеси на Господинов под рамката на вратата и мал шанс пред гола, оставиха резултата непроменен до почивката.
С началото на втората част гостите опитаха някаква промяна и по настойчиви действия, но това доведе до по-големи пространства за МАГ. Те се възползваха от тях и увеличиха преднината си на 4:0 чрез Степанов отново. Русенци заиграха с пети полеви, но и това не доведе до резултат за тях, а точно обратното. Никола Росенов на два пъти прониза празната врата и направи резултата 6:0. Никола Ненков се разписа още веднъж за 7:0, преди Парашкевов да върне две попадения.
До края на мача ФК Русе можаха да направят разликата още по-малка, ако бяха съумели да реализират двете дълги дузпи отсъдени в тяхна полза. При едната ситуация Христо Димитров от МАГ получи втори жълт съответно червен картон и остави отбора си с човек по-малко. И това не промени развоя на срещата и тя завърши при резултат 7:2.

Въпреки двете загуби от ФК МАГ, русенските тимове записаха и по една служебна победа над отказалия се състав на Локомотив Варна и по този начин добавиха по три точки към актива си след изиграването на 13-ти и 14-ти кръг от Националната лига Футзал.

След спечелването на шестте точки от двата мача ФК МАГ се изравни с Левски по точков актив, но „сините“ имат мач по-малко срещу вечния си съперник ЦСКА днес от 18:00 часа в столицата.