България, Варна, Национална лига Футзал България, Национална лига Футзал Зона Варна

Варна сити с нова победа над Черно море – Мания

25 март 2018 | Няма коментари | Сподели |

Лидерът в Националната лига Футзал, Варна сити, не допусна изненада и категорично надигра състава на Черно море – Мания със 7:1 в среща от 14-тия кръг играна в зала Владислав, Варна.

Играчите на треньорът, Бойко Косев, излязоха пределно мотивирани и концентрирани и бързо „вкараха“ мача в посоката, в която се очакваше. Натиска не след дълго даде резултат и Даниел Димов откри резултата непокрит на задна греда. Два гола на Карагеоргиев, единият от дузпа, направиха преднината за „гражданите“ 0:3. Последваха няколко добри контраатаки на Мания, които обаче не се „развиха“ по най-правилния начин и не се стигна до нищо сериозно. В края на полувремето Петев и Петров също се разписаха за символичните гости и двата отбора се оттеглиха за почивка при резултата 0:5.

Очаквано оборотите през втората част бяха намалени и Косев пусна в игра момчета, които не получават често шанс за изява. Темпото бе поизравнено, но когато в игра се появяваха титулярите за „маниаците“ бе трудно да се противопоставят. Димов реализира второто си попадение в срещата, а още един добави Благовест Марев за да доведе нещата до 0:7. Почетен гол за Черно море – Мания отбеляза Драгомир Младенов, след прецизен удар от средна дистанция.

С тази своя победа Варна сити остава на върха в класирането с 34 точки, но плътно зад тях са отборите на УНСС, Левски и ФК МАГ. Решаваща за сезона на варненци ще бъде срещата с УНСС в средата на Април, когато ще се реши до голяма степен титлата в таз годишната надпревара.

От друга страна Черно море – Мания се свлече на предпоследната позиция в класирането с актив само от 9 точки и със сигурност има нужда от промяна в отношението и играта си.

Състав Черно море – Мания: Станислав Иванов (В), Драгомир Младенов, Петър Радев, Фернандо Бермудес, Даниел Асад, (Радослав Трончев (К), Драгомир Демиров, Петър Станчев, Валентин Василев, Стефан Калинков, Цветомир Димитров) – Пламен Стойков (треньор)

Състав Варна сити: Пенко Димов (В), Даниел Димов (К), Георги Карагеоргиев, Димитър Петев, Марко Костич, (Пламен Василев, Веселин Геренски, Станислав Джамбазов, Петър Петров, Благовест Марев, Илиян Илиев)