Бургас, България, Варна, Национална лига Футзал - зона Русе, Национална лига Футзал България, Национална лига Футзал Зона Варна, национална лига Футзал Зона София, Русе, София

УНСС вдигна купата на България

23 април 2018 | Няма коментари | Сподели |

Отборът на УНСС София победи Варна сити в много интригуващ финален мач за Купата на  България по футзал с резултат 2:1.

Мини-турнирът с главен спонсор Корпорация „Развитие“ КДА се проведе на неутрален терен в град Габрово, като зала Орловец предостави страхотни условия на четирите отбора участници. В полуфиналните сблъсъци Варна сити победи ФК Мон Крис (Бургас) с 10:1, а УНСС се наложи над ФК Локомотив БДЖ (Русе) със 7:0.

Във финалната среща момчетата на играещият треньор Иван Стоилов поведоха в срещата още в началото на  първата част след страхотен гол на Юли Дермански, който намери горния ляв ъгъл на вратата защитавана от Пенко Димов. Очаквано след това инициативата поеха варненци, които търсиха изравнителния гол. До такъв така и не се стигна до края  на полувремето, въпреки че се откриха ситуации за това пред играчите на Бойко Косев. В минутите преди почивката Варна сити заигра с „летящ вратар“ или казано по друг начин с пети полеви играч на терена, но тази рокада не доведе до нещо различно.

Треньорът Косев продължи да използва тактиката с пети полеви и през второто полувреме, като по този начин очакваше да пробие безупречната до този момент отбрана на УНСС. Добри намеси на стража на „студентите“ …..  предотвратиха гол на няколко пъти, както и веднъж гредата му помогна да запази вратата си суха. В търсенето си на гол Варна сити допуснаха второ попадение, чиито автор стана играещият треньор Иван Стоилов, който реализира в опразнената врата 12 минути преди края на срещата.

Обсадата на вратата УНСС продължи след попадението, но времето си течеше и шансовете за обрат намаляваха с всяка минута. Играчите на Варна сити успяха да стигнат до гол чрез голмайстора на отбора този сезон Даниел Димов, но това се случи по-малко от минута преди края на мача. Така крайният резултат бе 2:1 в полза на УНСС, с който те триумфираха като носители на Купа България за 2018-та година.

На всички участници бяха раздадени купи и медали, като победителите прибраха сумата от 2000 лв осигурени от основния спонсор на турнира корпорация „Развитие“. За сребърните медалисти премията бе 1500 лв, а сумата от 1000 лева бе за отбора на Локомотив БДЖ, който се наложиха над Мон Крис с 10:8 в мача за трето място.

Четиримата съдии ръководели срещите също бяха наградени с плакети за участието си в мини-турнира.

Снимки и видео: National League Futsal