България, Варна, Национална лига Футзал България, Национална лига Футзал Зона Варна, национална лига Футзал Зона София, София

МАГ постигна трудна победа над Левски

30 април 2018 | Няма коментари | Сподели |

В мач от 15-тия кръг на националната лига по футзал МАГ се наложи със 7:3 над миналогодишния шампион на България – Левски.

В тази среща можеше да се види почти всичко – червен картон, дузпа, вратарска контузия, „летящ вратар“ и не на последно място красиви голове. Мачът не запозна по най-добрия начин за „сините“ домакини и те допуснаха гол във вратата си дело на голмайстора Никола Василев. Не след дълго грешка в зашита позволи на Алексей Степанов да удвои преднината на „маговете“, а минути по-късно Владимир Магерски направи резултата класически.

Владимир Бахъров намали разликата с красив гол от пряк свободен удар и двата отбора се оттеглиха при 1:3 на почивка. В самото начало на втората част МАГ остана с човек по-малко, а съдията посочи бялата точка за изпълнение на дузпа, която отново Бахъров реализира. През по-голямата част на мача Левски играеха с пети полеви състезател, поради контузия, която получи синия вратар. Подемът в момчетата на Николай Михов доведе до още ситуации за гол, който не бяха реализирани.

„Маговете“ успяха да успокоят двубоя с отбелязването на два гола чрез Степанов и Наумов, и се виждаха вече като крайно победители. Левски намали разликата отново до два гола след попадение на ….., но Кузов и Табаков сложиха точка в спора и оформиха крайното 3:7 в полза на гостите от ФК МАГ.

С тази си победа момчетата на Свилен Иванов останаха в борбата за бронзовите медали, като до края на шампионата имат още три срещи, изоставайки с шест точки от заемащия трета позиция Левски, които е с два изиграни мача повече.