Без категория

Нова победа и хеттрик на сметката на Карагеоргиев във Франция

07 октомври 2018 | Няма коментари | Сподели |

Голям принос за третата поредна победа на тима си имаше варненецът Георги Карагеоргиев, който прониза противниковата врата цели три пъти.

ФК Кингерсхаймс записа нов успех със 7:3 над тима на Пленанс Ол стар и събирайки актив от 9 точки, неотлъчно следва лидерите в класирането на втора френска дивизия по футзал. Българинът откри головата си сметка в мача още в самото начало след ъглов удър извеждайки отбора си напред в резултата. Към края на първата част Карагеоргиев бе точен още веднъж за да се оттегли на почивка при аванс с 4:2. През второто полувреме нашенецът оформи своя хеттрик в мача след точно изпълнение на дузпа и асистира за последното попадение в срещата.

„Мачът беше много нервен. Много трудно се вкарват тук голове от игра понеже се стъпва здраво и всички играят близко и защитават персонално. Нивото  на вратарите е много добро. Повечето голове падат от заучени положения или контра атаки.“ – сподели за Futsalmania.bg героят на мача.

Следващата събота ФК Кингерсхаймс среща Тулуза Метропол, който е пряк конкурент за промоция в първа дивизия. Те също са безгрешни до момента и мачът ще бъде от голямо значение и за двата отбора.